
Spodbujajte medsebojno podporo zaposlenih pri prepoznavanju in reševanju težav na delovnem mestu z aktivnim sodelovanjem v skupinah (timsko delo, pari), sprejemanju skupnih odločitev, sprejemanju medgeneracijskih razlik ter razumevanju določenih potreb posamezne generacije. Aktivno sodelovanje med sodelavci poveča produktivnost, izboljša odnose in zmanjšuje stres. Organizirajte skupinsko razpravo o načinih izboljšanja medsebojne podpore. Oblikuje delovne ekipe ali pare tako, da bodo v njej člani različnih generacij, ki se med seboj dopolnjujejo. Ljudje iz različnih generacij delijo ideje, znanja, spretnosti in zgodbe. S povezovanjem različnih generacij v delovno ekipo ali v pare se gradi na bolj učinkovitih rešitvah, saj se poslovno znanje starejših združuje z novim vpogledom in tehničnimi rešitvami mlajših.
Če želite uvesti ukrep v vaše podjetje je zelo pomembno, da pri oblikovanju skupin ali parov zares dobro poznate vsakega posameznika, njegovo znanje in spretnosti. Le tako bodo delovne ekipe kar se da dopolnjujoče. Prav tako je pomembo, da z delovnimi ekipami vzpostavite redne sestanke, kjer boste lažje presojali o učinkovitosti sodelovanja.
Bodite pozorni na medgeneracijski konflikt, ki se lahko na delovnem mestu pojavi. Prav tako je pomembno, da na posamezno delovno mesto postavite generaciji ki si nista tako blizu (primer generacija Y in ”baby boom”).
Preberite še:
- Generacijske razlike na delovnem mestu – izziv za vodilno osebje
- Generacije se učijo (VIDEO)