
Da bi lahko presojali, kakšno je stanje zadovoljstva v vašem podjetju, je potrebno to tudi redno spremljati. V kolikor še nimate v podjetju oblikovanega vprašalnika namenjenega ocenjevanju zadovoljstva zaposlenih, oblikujte nov anketni vprašalnik, ki se bo nanašal na vsa vsebinska področja, ki so posredno ali neposredno povezana z zadovoljstvom in zavzetostjo zaposlenih. Vprašalnik je odlična prilika, da zaposlene anonimno povprašate tudi o možnih izboljšavah na delovnem mestu.
Pripravite takšna vprašanja, ki bodo zaposlene spodbudila k podajanju smotrnih predlogov za izboljšave v organizaciji. V ta namen bodo boljšo vlogo izpolnili kratki nestrukturirani vprašalniki (nekaj odprtih vprašanj o zadovoljstvu in predlogih izboljšav), ne dolgi strukturirani (prenešeni) vprašalniki o zadovoljstvu na delovnem mestu.
Zagotovite anonimnost pri izpolnjevanju in kasnejši obdelavi podatkov – namen je pridobiti čimbolj realno sliko zadovoljstva v podjetju. Redno spremljajte in ocenjujte zadovoljstvo in v primeru težav ustrezno ukrepajte, poiščite rešitev.